عوامل مؤثر بر مسافت پیموده شده لاستیک

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  مسافت پیموده شده لاستیک با میزان سایش لاستیک (Tread Wear) ارتباط مستقیم دارد. هر چه مسافت پیموده شده لاستیک کمتر باشد، سایش کمتری اتفاق افتاده و عمر لاستیک افزایش می یابد.

  عوامل متعددی بر میزان مسافت پیموده شده لاستیک تأثیرگذار هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

   عرض لاستیک: اگر چه لاستیک های پهن تر سطح تماس بیشتری با جاده دارند اما این تماس کوتاه تر از لاستیک های باریک است لذا میزان سایش لاستیک کاهش می یابد و افزایش عمر لاستیک ها را سبب می شود.با این حال، استفاده از لاستیک های پهن چسبندگی را افزایش می دهد لذا اگر خودروی خود را به سبک اسپرت یا تهاجمی برانید، روی مسافت پیموده شده لاستیک تأثیر عکس خواهد داشت.اما اگر از رانندگی یا پیچیدن بیش از حد تهاجمی در پیچ ها و شتاب گیری و کاهش سرعت خیلی سریع اجتناب می کنید، می توانید مسافت پیموده شده و عمر سایش بیشتری را از لاستیک های خود انتظار داشته باشید. 

   باد بیش از حد لاستیک: اگر فشار باد بیش از حد برای بار خودرو زیاد باشد، فشار زمین در اطراف مرکز تماس لاستیک افزایش می‌یابد، بنابراین سایش این قسمت از لاستیک افزایش می‌یابد. بهترین روش این است که فشار باد لاستیک خود را هر دو تا چهار هفته یکبار بررسی کنید. 

  محور محرک: سایش در لاستیک های متصل به محور محرک خودرو بیشتر از محور چرخش آزاد خواهد بود. در مورد خودروهای دیفرانسیل عقب، رابطه سایش متعادل تری بین لاستیک های محور جلو و عقب وجود دارد. در خودروهای دیفرانسیل جلو، سایش لاستیک های جلو توسط نیروهای فرمان اعمال شده بر محور جلو افزایش می یابد.بهترین روش برای افزایش طول عمر لاستیک‌ها در این مورد، چرخش آنها در فواصل زمانی منظم است.برای خودروهایی که چرخ‌های عقب یا چهار چرخ متحرک هستند، لاستیک‌ها از محورهای عقب به جلو منتقل شده و لاستیک‌های جلو به محور عقب اما در سمت مخالف انتقال می یابند.برای خودروهای دیفرانسیل جلو، لاستیک ها را از محورهای جلو به همان موقعیت در عقب حرکت داده و لاستیک های عقب به صورت مورب به طرف مقابل محور جلو حرکت می کنند.الگوی x امکان دیگری برای خودروهای دیفرانسیل جلو است که در آن همه لاستیک ها به صورت مورب به محورهای مختلف و موقعیت متفاوتی حرکت می کنند.البته نکته بسیار مهم این است که الگوهای چرخش لاستیک برای لاستیک‌هایی که دارای آج جهت‌دار هستند محدودتر است. آنها را فقط می توان از همان موقعیت ها در محورهای جلو به عقب و بالعکس جابه جا کرد. 

  ترکیب آج لاستیک: امروزه لاستیک‌های ممتاز مدرن با ترکیبات آج سیلیسی پیچیده ساخته می‌شوند که به کاهش مقاومت غلطشی و سایش کمک می‌کنند. 

  سبک رانندگی: رانندگی سریع و اسپرت عامل مهمی در طول عمر لاستیک ها می باشد. شتاب گیری و ترمز قوی - به علاوه سرعت های سریع در پیچ ها - سایش تایر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.اگر بخواهید کمی آهسته تر رانندگی کنید یا با کمی قدرت کمتر شتاب بگیرید، عمر مفید لاستیک های خود را افزایش می دهید. 

  فشار و بار لاستیک: اگر فشار باد لاستیک برای بار خودرو بسیار کم باشد، ممکن است لغزش در قسمت تماس بین شانه لاستیک و مرکز رخ ​​دهد. این افزایش لغزش منجر به سایش بیشتر و کاهش طول عمر لاستیک می شود.لذا بجز مواقع ضروری مثل تعطیلات در سایر مواقع، چیزی بیش از حد لازم در صندوق عقب خودرو قرار ندهید. سعی کنید وزن را کم نگه دارید و در صورت لزوم فشار لاستیک را بین بار معمولی و بار کامل تنظیم کنید.  

  هندسه تعلیق: هندسه فرمان و سیستم تعلیق که به درستی تنظیم نشده است تأثیر زیادی بر طول عمر لاستیک های شما دارد و معمولاً می تواند به عنوان سایش نامنظم روی شانه لاستیک قابل شناسایی باشد. 

  قدرت موتور: خودروهایی با قدرت و گشتاور بالاتر می توانند مسافت پیموده شده لاستیک خود را در طول زمان کاهش دهند - اما این به نحوه استفاده راننده از قابلیت های وسیله نقلیه نیز بستگی دارد. 

   

  تهیه کننده: فروشگاه رینگ و لاستیک تهران تایر

   

  مقایسه لاستیک کومهو Ecowing ES01 KH27 و لاستیک کومهو Ecsta HS51

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  لاستیک کومهو با طرح گل Ecowing ES01 KH27، یک لاستیک رده میانی است که توسط برخی از معتبرترین سازمان‌های تست لاستیک اروپا در چهار سال گذشته آزمایش شده است.

  از جمله Autobild در سال 2018 و  ADAC در سال 2019 این لاستیک را در ابعاد مختلف از سایز 14 تا 17 مورد آزمایش قرار داده اند و این تایر در اکثر تست ها نتایج رضایت بخش تا خوب را نشان داده است.

  در مجموع بر اساس نتایج تست امتیاز ۷۹ درصد را دریافت کرده است. 80% لاستیک های کومهو با طرح گل Ecowing ES01 KH27 در سایزهای مختلف دارای چسبندگی رتبه C در زمین های مرطوب بودند. 54% آنها دارای رتبه C در مصرف سوخت و 56% رتبه A را در بیصدا بودن لاستیک کسب کردند.

   لاستیک کومهو با طرح گل Ecsta HS51 یک لاستیک میانی است که توسط برخی از سازمان های پیشرو تست لاستیک اروپا در سایزها و دوره های مختلف از سال 2016 تا سال 2021 آزمایش شده است.

  بر اساس نتایج اعلام شده، این لاستیک، امتیاز کلی 70٪ را دریافت کرده است. 71% لاستیک های کومهو با طرح گل Ecsta HS51 در سایزهای مختلف دارای چسبندگی رتبه B در زمین های مرطوب بودند. 48% آنها دارای رتبه C در مصرف سوخت و 44% رتبه A را در بیصدا بودن لاستیک کسب کردند.

  شرکت Autobild در سال 2021 لاستیک کومهو با طرح گل Ecsta HS51 را در سایز 16R55/205 را به عنوان بهترین تایر از 20 تایر رتبه بندی کرده است.

   بررسی مشخصات فنی لاستیک لافن با طرح گل S Fit EQ+ (Plus)

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  لاستیک لافن با طرح گل S Fit EQ+ (Plus) یک لاستیک تابستانی با عملکرد فوق العاده بالا برای خودروهای سواری قدرتمند است.

  چسبندگی آن در زمین های خشک 97% و در زمین های خیس 77%  با ترمز مرطوب بهبود یافته است. رانندگی ایمن، راندمان سوخت بالا و عمر طولانی سایش

  از ویژگی های آن می باشد. الگوی آج این لاستیک نامتقارن می باشد که عملکرد عالی برای هر جاده یا شرایط رانندگی را امکان پذیر می سازد. طراحی آج آن به

  گونه ای است که همراه با چهار شیار اصلی مستقیم و چیدمان ساده بلوک آج، به طور موثری آب‌پلانی را کاهش می‌دهد. همچنین، استفاده از ترکیبات سیلیس منجر به کاهش

  قابل توجهی در مسافت ترمز، به ویژه در جاده های خیس شده است. لاستیک لافن با طرح گل S Fit EQ+ (Plus) به دلیل دارا بودن میله های آج تقویت شده

  با سفتی بیشتر بلوک ها عملکرد بهینه و پایداری خوبی حتی در سرعت های بالا ارائه می دهد.لاستیک لافن (laufenn) برند دیگری از لاستیک سازی هانکوک می باشد.

  لاستیک لافن کیفیت و کارایی در خور لاستیک هانکوک دارد و برای مصرف کنندگانی که به دنبال لاستیک مقرون به صرفه، با کیفیت و معتبر هستند انتخاب بسیار خوبی می باشد.

   

   

  تهیه کننده: فروشگاه رینگ و لاستیک تهران تایر

   

  بیوگرافی لاستیک لافن

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  لاستیک لافن Laufenn  زیرمجموعه شرکت  لاستیک سازی کره ای هانکوک می باشد. کلمه لافن (laufenn) از کلمه آلمانی laufen  به معنای "دویدن" برگرفته شده است.

  در سال 2013، شرکت لاستیک سازی هانکوک  بیش از 1.1 میلیارد دلار برای یک کارخانه لاستیک سازی جدید در جاوه غربی اندونزی سرمایه گذاری کرد. لاستیک هانکوک با بهره‌گیری از هزینه‌های پایین نیروی کار و زمین ارزان، فرصتی برای تولید لاستیک در بازار اندونزی دید. شرکت کره ای هانکوک کارخانه دیگری نیز در کشور مجارستان برای برند لافن احداث کرده است.

  در حال حاضر، Laufenn دارای 9 طرح لاستیک است:

  5 طرح لاستیک برای خودروهای سواری (2 لاستیک تمام فصل و 3 لاستیک تابستانی)

  3 طرح لاستیک تمام فصل برای خودروهای شاسی بلند، ون و کامیون های سبک

  1 طرح لاستیک زمستانی برای خودروهای سواری

  شرکت لافن انواع لاستیک های خود را در 4 رده طبقه بندی کرده است:

  • S Fit: لاستیک هایی با عملکرد بالا
  • G Fit: لاستیک هایی با عملکرد استاندارد
  • X Fit: لاستیک های وانت و کامیونت ها
  • I Fit: لاستیک های زمستانی

  لاستیک های موجود در بازار ایران ساخت کره جنوبی، اندونزی و مجارستان می باشند. لاستیک لافن کیفیت و کارایی در خور لاستیک هانکوک دارد و برای مصرف کنندگانی که به دنبال لاستیک مقرون به صرفه، با کیفیت و معتبر هستند انتخاب بسیار خوبی می باشد.

   

  تهیه کننده: فروشگاه رینگ و لاستیک تهران تایر

  جستجو

  چگونه سایز لاستیک خود را بخوانیم

  آموزش خواندن تاریخ تولید لاستیک

  عضویت در خبرنامه تهران تایر

  مرکز خرید و فروش انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی

  • تهران بزرگراه رسالت جنب مترو علم و صنعت پلاک 404
  • 77130782-77130841-09121509773

  فروشگاه تهران تایر

  عرضه کننده انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با بیش از 20 سال تجربه

  خرید لاستیک, فروش لاستیک, تعویض لاستیک, بالانس لاستیک, تنظیم باد

  Search