ابعاد و نام تامین کنندگان لاستیک تسلا مدلY لو رفت

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  هنوز برقی ساز آمریکایی اقدام به معرفی مشخصات فنی کراس اوور جدید خود نکرده است. اما برخی منابع همچون وبسایت TireRack پیش از تحویل نخستین نمونه های این محصول اقــدام به معرفی ابعاد لاستیک خودرو کرده اند.

  این وبســایت که محبوبیت چشــمگیری در بین توزیع کنندگان لاستیک در ایالات متحده دارد، اعلام کرد تسلا برای نسخه هایی با توان پیمایشی بالا و عملکردی مدل Y از لاستیکهای متفاوتی استفاده می کند. البته درنســخه عملکردی این خــودرو لاستیکها پهنای بیشــتری دارند اما در نســخه اســتاندارد یا Rang Lang با توان پیمایشی بالا این خودرو از لاستیکهای گودیر Eagle Touring چهارفصل اســتفاده می کند البته سود جســتن از آن در شرایط آب و هوایی گوناگون امکانپذیر اســت. اما در مورد دو نســخه عملکردی و عملکردی ارتقایافته PERFORMANCE و PERFORMANCEUPGRADE تســا ترجیح می دهد سراغ لاستیک ساز ایتالیایی پیرلی و لاستیک های مشهور Zero-P برود.

  البته مدل Y نســخه عملکردی با شــتابگیری ۵.۳ثانیه برای رســیدن به ســرعت ۹۶کیلومتربرساعت و حداکثر ساعت ۲۵۰کیلومتربرساعت نیاز به لاستیکهای با عملکرد بالا دارد. البته باتوجه به پیشینه تسلا ممکن است در لحظه آخر این خودروساز اقدام به تغییر تامین کنندگان خود ازجمله لاستیکهای و حتی ابعاد آن کند. اما فعلا در نسخه های معمولی این خودرو از دو نوع لاستیک ۱۹اینچ با ابعاد ۲۵۵ به ۴۵ ســایدوال ۱۴۴میلیمتر و قطر ۷۱۱میلیمتر یا ۲۰اینچی با ابعاد ۲۵۵ به ۴۰ ســایدوال ۱۰۲میلیمتر و قطر ۷۱۱میلیمتر استفاده می شود.

  در نســخه های عملکردی این مدل Yبه لاستیک پیرلی پی-زیرو بــا ابعاد ۱۹اینچی ۲۵۵ به ۴۵ســایدوال ۱۱۴ میلیمتــر و قطر ۷۱۱میلیمتر همراه خواهــد بود. در نهایت باید به نســخه عملکردی ارتقا یافته اشــاره کرد ابعاد لاستیک های آن نسبت به نسخه عملکردی ارتقایافته و به ۲۱اینچ در جلو با ابعاد ۲۲۵ به ۳۵ســایدوال ۸۹میلیمتر و قطر ۷۱۱میلیمتر و ۲۱ اینچ عقب با ابعاد ۲۷۵ به ۳۵ ســایدوال ۹۷ میلیمتر و قطر ۷۲۶میلیمتر افزایش پیدا کرده است.

  البته وبسایت تایر راک پیشنهاد داد برای نسخه معمولی میتوان از لاستیکهای چهارفصل بریجســتون Quiettrack Turanza هم اســتفاده کرد و برای نسخه های عملکردی میشلن 4S Sport Pilot را پیشنهاد داده است.

  مدل Y تسلا در هر دو نسخه عملکردی و با توان پیمایشی بالا از دو موتور برقی برای محرک شدن هر چهارچرخ استفاده می کند ولی در نسخه عملکردی جدید از سیستم ترمز ارتقایافته، تعلیق اسپرت، رینگ های با طراحی اوبرتوربین، پدالهایی با پوشش آلومینیومی بهره گرفته اما نکته مهم آنکه ارتقا ۱۰مایلبرساعت معادل ۱۶کیلومتربرساعت، سرعت نهایی این خودرو است. در نسخه پایه این خودرو با قیمت ۵۲هزارو۹۹۰دالر عرضه میشــود و نســخه عملکردی نیز از ۶۰هزارو۹۹۰دلار آغاز می شود.

  منبع: مجله دنیای خودرو

   

  جستجو

  چگونه سایز لاستیک خود را بخوانیم

  آموزش خواندن تاریخ تولید لاستیک

  عضویت در خبرنامه تهران تایر

  مرکز خرید و فروش انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی

  • تهران بزرگراه رسالت جنب مترو علم و صنعت پلاک 404
  • 77130782-77130841-09121509773

  فروشگاه تهران تایر

  عرضه کننده انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با بیش از 20 سال تجربه

  خرید لاستیک, فروش لاستیک, تعویض لاستیک, بالانس لاستیک, تنظیم باد

  Search