کمپانی فالکن از لاستیک های خود برق تولید می کند.

  کمپانی فالکن از لاستیک های خود برق تولید می کند.

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  به صورت تئوری‌ در خودروهای الکتریکی چنانچه راننده از سیستم‌هایی که نیاز به نیروی الکتریکی دارند، استفاده بیشتری کند،؛ توان پیمایشی خودرو کوتاه‌تر خواهد شد.

  یعنی اگر شما طی مسیر موسیقی پخش کنید، خودرویتان مسافت کمتری را می‌پیماید. بر همین اساس مستقل کردن قطعات الکتریکی مختلف خودرو از باتری اصلی یکی از روش‌های راهبردی با چنین چالش‌هایی خواهد بود.

  به بیان ساده‌تر اگر قطعات مختلف خودرو بتوانند نیروی الکتریکی موردنیاز خود را مستقل از باتری اصلی خودرو تامین کنند و در واقع خودکفا شوند، به حالت ایده‌آلی دست پیدا خواهیم کرد.

  در همین راستا تابستان سال ۲۰۱۹ میلادی پروفسور هیروشی تانی از دانشگاه کانسای با همکاری با صنایع لاستیکی سومیتومو به صورت رسمی اعلام کرد موفق به تولید نیروی الکتریسیته از چرخش تایر خودرو شده است.

  بر اساس طرح مفهومی تایرهای هوشمند، این نیروی تولیدی براساس روشی تحت عنوان شارژ اصطکاکی کار می‌کند و از تغییر شکل تایر در هر یک دور چرخش آن روی جاده بهره می‌برد.

  به‌طوری‌که یک ماژول محاط‌شده در لاستیک ساختاری شامل دو قطب منفی و دو قطب مثبت دارد و براثر تماس با یکدیگر نیروی الکتریسیته تولید می‌کنند.

   

   

  منبع: مجله دنیای خودرو

   

  جستجو

  چگونه سایز لاستیک خود را بخوانیم

  آموزش خواندن تاریخ تولید لاستیک

  عضویت در خبرنامه تهران تایر

  مرکز خرید و فروش انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی

  • تهران بزرگراه رسالت جنب مترو علم و صنعت پلاک 404
  • 77130782-77130841-09121509773

  فروشگاه تهران تایر

  عرضه کننده انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با بیش از 20 سال تجربه

  خرید لاستیک, فروش لاستیک, تعویض لاستیک, بالانس لاستیک, تنظیم باد

  Search